Rafał Biolik

stypendysta 1 edycji konkursu

Mam 19 lat i trenuję biegi średnie od 8 lat. Mieszkam na terenie wiejskiej Gminy Bojszowy, dokładnie w Świerczyńcu, który liczy ponad 1000 mieszkańców. Za mój najważniejszy sukces uważam ustanowienie Halowego Rekordu Polski Juniorów w Spale. Kilkakrotnie też dane mi było zdobyć tytuł Mistrza Polski.
W wolnym czasie uwielbiam kontakt z przyrodą. Mam go dość dużo, bo trenuję w lasach i na polnych ścieżkach. To pozwala mi w samotności wyciszyć się i skupić na treningu. Wiele wolnego czasu poświęcam również na kontakt ze zwierzętami. Nie ukrywam, że bardzo lubię wszelkie prace fizyczne.
Jako kolejne cele sportowe chciałbym poprawić rekordy życiowe na wszelkich dystansach. Bardzo zależy mi również na wykonaniu minimów, które pozwolą mi reprezentować Polskę w zawodach międzynarodowych. Kolejne 3 lata będę biegał w kategorii młodzieżowców i zrobię wszystko aby uczestniczyć w Mistrzostwach Europy lub Świata Młodzieżowców.
Stypendium przeznaczę na nowe kolce startowe, w których będę biegał na zawodach i wierzę, że to pozwoli mi osiągać wspaniałe wyniki. Zamierzam również zainwestować w kilka par profesjonalnych butów treningowych, co mam nadzieję ochroni moje nogi przed kontuzjami i zapewni większy komfort biegu. Chciałbym też pewną sumę przeznaczyć na dojazdy na stadion lekkoatletyczny, gdzie będę trenował w warunkach przypominających te startowe, co ma duże znaczenie. Najbliższy stadion znajduje się 40 km od mojego domu, a to przekłada się na spore koszty dojazdu.
Osiągnięcia sportowe:
– Ustanowienie Halowego Rekordu Polski Juniorów, 2015 Spała, junior
– Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów, 2014 Spała, junior, 1 miejsce
– Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, 2013 Spała, junior młodszy, 1 miejsce
– Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów, 2015 Toruń , junior, 2 miejsce
– Mistrzostwa Polski Młodzików (Mały Memoriał im. Janusza Kusocińskiego), 2011 Kielce, młodzik, 1 miejsce.