Oskar Kwiatkowski

stypendysta 3 edycji konkursu

Nazywam się Oskar Kwiatkowski i uprawiam snowboard alpejski. Swoją przygodę ze snowboardem zacząłem mając 6 lat. Pierwsze kroki stawiałem ucząc się samemu, natomiast zawodowo jeżdżę od 13 roku życia. Pochodzę z Zakopanego i pasjonują mnie góry, oraz związane z nimi aktywności fizyczne. W wolnym czasie uwielbiam zdobywać górskie szczyty, jeździć na rowerze, oraz trenować w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu.
Dzięki stypendium Funduszu Natalii Partyki w III edycji spełniłem swoje wielkie marzenie jakim było reprezentowanie Polski na Igrzyskach Olimpijskich! Zrobiłem to za sprawą pomocy materialnej ze strony funduszu jak i poświęconych mi specjalistów. Zeszły sezon 2017/2018 był ciężki ze względu na pasmo porażek na początku. Na szczęście została ona przerwana tuż przed Igrzyskami i do końca sezonu mogłem cieszyć się już narastającą dyspozycją startową. Start w Igrzyskach był udany. zająłem ostatecznie 13 miejsce, a awans do 1/8 finału przegrałem z Francuzem Sylvianem Dufourem jedynie o 0.1 sekundy. Następnie przyszło moje pierwsze podium na zawodach Pucharu Świata. Pierwsze dla mnie i pierwsze w historii polskiego męskiego snowboardu. To uczucie kiedy wygrywasz prawie pół sekundy ze świeżo upieczonym Mistrzem Olimpijskim- Nevinem Galmarini, na jego rodzimym stoku w szwajcarskim Scuol, dało mi wiele szczęścia!
W tym roku dostałem kolejne wsparcie w IV edycji funduszu Natalii i pragnę wykorzystać daną mi szansę! Sezon trwa więc biorę się do roboty, aby spełniać swoje marzenia!

Osiągnięcia sportowe:

  • 13 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich
  • 12 miejsce Mistrzostw Świata w snowboardzie alpejskim w Sierra Nevada (2017)
  • srebrny medal Zimowej Uniwersjady w Ałmatach (2017)

Poznaj Oskara –> obejrzyj film