Paweł Twardosz

stypendysta 3 edycji konkursu

Dyscyplina, którą uprawiam to kombinacja Norweska. Odkąd pamiętam zawsze ciągnęło mnie do skakania, już jako 3-latek kibicowałem Adamowi Małyszowi, a mając 5 lat, skakałem z moim tatą na skoczni zrobionej jak się to mówi na miedzy, koło mojego domu. Pochodzę z Lanckorony, jest to mała miejscowość, położona, niedaleko Krakowa i Wadowic, ponieważ nie ma tu skoczni dlatego od 2010 r. związany jestem z klubem PKS Olimpijczyk Gilowice, gdzie wszystko się zaczęło. Moja kariera potoczyła się szybko, już w tym samym roku w Szczyrku wygrałem swoje pierwsze zawody, potem były kolejne sukcesy. Szybko zostałem członkiem kadry juniorskiej, a od dwóch lat należę do kadry Narodowej.
W minione lato zadebiutowałem na zawodach najwyższej rangi w mojej dyscyplinie – FIS Summer Grand Prix Moim największym marzeniem i celem jest start wraz z kolegami z kadry na Olimpiadzie w Pyeongchang w nadchodzącym roku. Jednym z głównych celów jest też debiut i starty w Pucharze Świata.
Pieniądze które otrzymam jako stypendium, z Funduszu Natalii Partyki przeznaczę na sprzęt, oraz na dalszy rozwój mojej kariery.

Osiągnięcia sportowe:
– 3 miejsce (brązowy medal) na Mistrzostwach Polski Seniorów w 2016 r.
– 6 Miejsce w Youth Olimpic Games Lillehammer w 2016 r.
– 3 Złote Medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Zakopanem 2017 r.
– Multimedalista (6 medali: 2 złote, 1 srebrny, 3 brązowe) Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zakopanem 2015 r.
– 3 Miejsce na zawodach YOUTH Cup w Harrachovie 2016 r.
– 23 Miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Park City