Maria Andrejczyk

stypendysta 1 edycji konkursu

Pochodzę z Sejn – małej miejscowości na Podlasiu. Tu zaczęłam stawiać „pierwsze kroki” w lekkiej atletyce. Od końca 6 klasy szkoły podstawowej rozpoczęłam treningi rzutu oszczepem. Miałam wzloty i upadki, ale uparcie dążyłam do wyznaczanych celów. Takie podejście towarzyszy mi do dziś, a sukcesy osiągam coraz większe.

Poza treningami staram się wygospodarować swój wolny czas jak najlepiej. Oczywiście jest przesycony innymi formami aktywności fizycznej, ale oprócz niej zawsze znajdę chwile na dobrą książkę czy stworzenie kolejnego szkicu do mojej prywatnej kolekcji. Uwielbiam również słuchać muzyki. Mam wtedy czas wyłącznie dla siebie i mogę pomarzyć.
Dorze wiem, że marzenia dodają skrzydeł i wiary we własne możliwości. Dlatego ja przekuwam te marzenia w realne cele. Moim największym celem jest wywalczenie tytułu Mistrzyni Olimpijskiej. Mocno w to wierze i bardzo ciężko pracuje, aby dojść jak najwyżej.
Dzięki stypendium mogę kupić dobry sprzęt sportowy. Mam tu na myśli oszczepy z najwyższej półki, które są dostępne na dużych imprezach rangi np. mistrzostw świata. Oczywiście znajdzie się też miejsce na drobniejsze wydatki, w końcu lekkoatletka musi się ładnie prezentować na stadionie ????
Osiągnięcia sportowe:

Srebrny Medal w Rzucie Oszczepem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (2021)
– 4 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio (2016)

– Rekordzistka Polski Seniorek (71, 40 m, Split 2021)

– Rekordzistka Polski Juniorek (62, 11 m, Cetniewo 2015)

– Mistrzostwo Polski do lat 23 (2016)