Krzysztof Gała

stypendysta 1 edycji konkursu

Trenuje łyżwiarstwo figurowe od 6 roku życia. Urodziłem się w Łodzi i tu trenuję. Moim chyba największym osiągnieciem myślę, że jest prześcignięcie pod względem techniki byłego najlepszego polskiego łyżwiarza Grzegorza Filipowskiego. Można tez powiedzieć ze „zapisałem się” w historii polskiego łyżwiarstwa, bo jako pierwszy Polak skoczyłem 4 Teolopa na zawodach i jako pierwszy junior wykonałem 3 axla. Są to elementy, których do tej pory nie wykonuje nikt w Polsce. Moim osiągnieciem jest również wystąpienie na jednym z najwyższej rangi zawodów, a mianowicie Mistrzostwa Świata Juniorów oraz wszelkich Grand Prix. Prócz łyżwiarstwa interesuje się też muzyka. W wolnym czasie staram się jak najwięcej przebywać z przyjaciółmi.
Głównym celem tak jak chyba każdego sportowca jest wystąpienie na Olimpiadzie. Mam nadzieję, że będę miał zaszczyt reprezentować Polskę na najbliższej Olimpiadzie zimowej, która odbędzie się w Korei.
Stypendium głównie przeznaczę na doskonalenie moich umiejętności – miedzy innymi na opłacenie dodatkowych zajęć czyli balet, „ogólnorozwojówka”. Niestety parę dni temu rozwalił się mój najdroższy sprzęt czyli buty łyżwiarskie. Bez stypendium na nowe nie byłoby mnie stać.
Ogólnie nadal nie mogę uwierzyć, ze moja kandydatura została pozytywnie rozpatrzona, ciężko mi wyrazić jak bardzo się ucieszyłem po przeczytaniu wyników konkursu. Dzięki temu stypendium rozwiąże się część moich problemów. Chciałbym podziękować osobom, które mnie doceniły i przyznały stypendium. Teraz pokonywanie barier sportowych nie będzie żadnym wyzwaniem!!
Osiągnięcia sportowe:

– Mistrzostwa Polskich Seniorów 2015 – 3 miejsce, najmłodszy zawodnik, jako pierwszy w Polsce wykonał skok 4Teolop w kombinacji z 3Teolopem
– Mistrz Polski Juniorów z 2013/2014/2015
– Reprezentant Polski na Mistrzostwa Świata z 2014/2015r, oraz Grand Prix 2012/13/14/15 (miejsce 16)
– Vice mistrz polski seniorów z 2014/2015
– Mistrz polski młodzieżowców z 2013 oraz vice z 2014/2015r.