Jakub Andrzejczak

stypendysta 3 edycji konkursu

Ja i lekkoatletyka – od niechęci do pasji. Najpierw z niechęcią patrzyłem na lekkoatletykę, bo chciałem grać w piłkę nożną, a chodziłem do szkoły o profilu lekkoatletycznym w Aleksandrowie Łódzkim(skąd pochodzę), gdzie nieprzychylnie patrzyli na uprawianie innej dziedziny niż lekka. Tak więc się stało, że nie poszedłem do żadnego klubu piłkarskiego i od 4 podstawówki zacząłem zgłębiać tajniki wszystkich konkurencji po trochu – więcej zabawy niż wysiłku. Batalie z kolegami na zawodach we wszystkich konkurencjach zrodziły w nas ducha walki, a życie pokazało, że moją koronną konkurencją od szkoły podstawowej był skok w dal. Do drugiej gimnazjum nie widziałem w lekkiej atletyce jakiejś wielkiej pasji, a tak szczerze – to w ogóle jej nie widziałem. Bardziej z kolegami ceniliśmy lekcje w-fu, gdzie graliśmy w gry zespołowe, niż lekcje specjalizacji, gdzie trenowaliśmy (już w przydzielonych do danej specjalizacji grupach) skoki, rzuty, sprinty czy biegi długie. Pasja zrodziła się wtedy, kiedy zaczęła się pojawiać przyjemność, a mi niewątpliwie przyjemność sprawia wygrywanie.
Na przełomie drugiej i trzeciej klasy gimnazjum(2013 rok) wygrałem pierwsze mistrzostwa Polski, wtedy cała moja podróż się zaczęła, i tak przez 5 lat nie zszedłem z pierwszego miejsca podium w Polsce we wszystkich juniorskich kategoriach przez które brnąłem, zdobywając przez juniorską karierę łącznie 10 złotych medali mistrzostw Polski, wicemistrzostwo Polski seniorów w trójskoku, wicemistrzostwo Europy juniorów oraz ósme miejsce na mistrzostwach świata juniorów. W najbliższej przyszłości mam zamiar dołożyć do tej kolekcji podium Mistrzostw Europy seniorów, oraz oczywiście powtórzyć to podium w 2020 w Tokio.

W wolny czasie lubię czytać książki (głównie thrillery, fantasy i fikcje historyczne), oglądać filmy oraz grać w gry strategiczne. No i kocham muzykę!

Stypendium planuję przeznaczyć na niezbędny do treningu sprzęt sportowy, zagłębianie wiedzy z zakresu marketingu sportowego oraz zależnie od potrzeb pracę
z fizjoterapeutą.

Osiągnięcia sportowe

  • srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów w skoku w dal w Grosseto (2017)
  • srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski w trójskoku w Toruniu (2017)
  • podwójny złoty medalista Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu (2017)

Poznaj Jakuba

obejrzyj film

Gdzie można znaleźć Jakuba

profil na Instagramie