Stypendysta Funduszu mistrzem świata i sportowcem roku

Bartosz+Tyszkowski+IPC+Athletics+World+Championships+FO78sq-1KhEl

Podczas Mistrzostw Świata IPC w lekkiej atletyce w Doha (Katar) Bartosz Tyszkowski, stypendysta Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki, zdobył złoty medal w pchnięciu kulą (wynikiem 13,43). Ma 21 lat i odniósł w Doha swój pierwszy wielki, międzynarodowy sukces.

W uznaniu tego i innych sukcesów lekkoatleta otrzymał tytuł Niepełnosprawnego sportowca roku 2015 w 81. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i Telewizji Polskiej na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2015 roku. Statuetkę odebrał podczas Gali Mistrzów Sportu 9 stycznia br. w Warszawie.

Bartosz Tyszkowski to jeden z najlepszych zawodników paraolimpijskich w Polsce. 21-latek trenujący w Gorzowie Wielkopolskim w 2015 roku zdobył oficjalny rekord świata w rzucie dyskiem, nieoficjalny rekord świata w pchnięciu kulą oraz złoty medal Mistrzostw Świata i Europy w pchnięciu kulą. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął w 2009 roku i od tego czasu zdobył kilka złotych medali w Mistrzostwa Polski, Europy i Świata w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. W 2016 roku najważniejszym sportowym celem Bartosza jest zdobycie złota z rekordem świata na 15. Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w Brazylii.