Szymon Bębenek

stypendysta 1 edycji konkursu

Uprawiam narciarstwo alpejskie. Zostałem do niego „przymuszony” w wieku 6 lat przez ojca trenera, który prowadził klub narciarski. Z czasem narciarstwo stało się moją pasją, a od dwóch lat jest to moja praca. Mieszkam w Krynicy-Zdrój. Tutaj się urodziłem i nigdy nie zmieniłem miejsca zamieszkania, ale dosyć rzadko tu bywam. Mam sporo ważnych dla mnie osiągnięć sportowych, ale najlepiej pamiętam wygraną w zawodach międzynarodowych najwyższej rangi we Włoszech, w których startowało ponad 120 chłopaków z 45 państw.
Wolny czas również poświęcam na sport. Lubię jeździć na rowerze i grać w piłkę nożną. Oczywiście nie zapominam o swoich najbliższych kolegach i koleżankach. Lubię po prostu spędzać z nimi czas. Jak prawie każdy w moim wieku gram na komputerze, no i oczywiście uwielbiam „chillout” i odpoczynek.
Moim celem na ten sezon jest jak najlepszy wynik w młodzieżowej olimpiadzie i złote medale Mistrzostw Polski, a celem głównym w przyszłości – bycie w „top10” Pucharu Świata. Stypendium przede wszystkim przeznaczę na mój sprzęt sportowy, który niestety jest bardzo drogi. Mam też w planach zakup nowego roweru i sprzętu do treningu kondycyjnego.
Osiągnięcia sportowe:
– 2 x Mistrz Polski Juniorów 2015 (slalom gigant i dwubój slalomowy) jako pierwszoroczny
– 1 miejsce w Międzynarodowych Zawodach FIS w Abetone (Włochy) – slalom 2014
– 3 x 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski – junior B
– 6 x złote medale i 5 X srebrne Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – junior B
– Obecnie w klasyfikacji FIS rocznik 1998 miejsca w pierwszej 15 rankingu pośród 1100 sklasyfikowanych chłopców na świecie.