Agata Warło

stypendysta 1 edycji konkursu

Pochodzę z miasteczka Wodzisław Śląski. Jest to miejscowość koło Marklowic, gdzie od najmłodszych lat chodziłam do przedszkola, szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Teraz uczę się w II LO w Wodzisławiu Śl. Od siedmiu lat zajmuje się sportem, który sprawia mi wiele frajdy i radości (polecam każdemu spróbowania biegów narciarskich). Mimo, że kosztuje mnie to mnóstwo pracy, wymaga poświęcania i wyrzeczeń – LUBIE TO! Mój największy sukces, którym warto się pochwalić to: I miejsce w klasyfikacji generalnej Biegu Na Igrzyska, oraz I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W wolnym czasie, którego niestety brakuje wraz z tatą lubię troszeczkę powędkować z nadzieją złowienia jakiegoś wieloryba.
Jeśli chodzi o największy cel sportowy to nie zdradzę :), ponieważ jestem osobą skromną Natomiast najważniejszy start, który mnie czeka podczas tego sezonu to Mistrzostwa Świata Juniorów w Rumuni – luty 2016.
Zdobyte stypendium zostanie przeznaczę głównie na sprzęt sportowy min. narty do stylu klasycznego, które same powiozą mnie do mety :). Zaopatrzę się również w odżywki potrzebne do sezonu zimowego – mam namyśli żelki, batoniki proteinowe itp. Chcę też pojechać na zgrupowanie, gdzie będzie możliwość wejścia na pierwszy śnieg – myślę o Lodowcu Dechstein w Austrii, czy tunelu narciarskim. Jeśli zostaną jeszcze pieniądze, to sprezentuje ojcu nową wędkę, dzięki temu będzie miał większą szansę na złowienie wieloryba.
Osiągnięcia sportowe:

– 2 złote medale i 1 srebrny w Mistrzostwach Polski 2016 (Junior, senior)

– 2 złote medale i 1 srebrny w Pucharze Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”, Juniorka A (2016)
– I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2015 stylem klasycznym ( CL) na dystansie 5 km w kategorii juniorka B ( 15.02.2015r.)
– I miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Małopolska 2015 stylem łyżwowym ( F ) na dystansie 7,5 km w kategorii juniorka B (13.02.2015r.)
– I miejsce w Narodowym Programie Bieg Na Igrzyska ( za sezon 2013/14 i 2014/15)
– I miejsce w Rankingu Polski Polskiego Związku Narciarskiego ( za sezon 2013/14 i 2014/15)