Przyznaliśmy stypendia w III edycji

Fundusz Natalii Partyki ponownie przyznał stypendia młodym, wyjątkowym sportowcom w ramach III edycji konkursu stypendialnego. Dzięki wsparciu finansowemu sieci sklepów Biedronka dziesięć osób otrzyma po 10 tysięcy złotych rocznie.

Stypendia Funduszu Natalii Partyki przyznano sportowcom w wieku od 17 do 22 lat, o dużym potencjale i z bardzo dobrymi wynikami sportowymi, którzy jednak na drodze do rozwoju kariery sportowej napotkali różne przeciwności. Stypendia mogą oni przeznaczyć m.in. na sprzęt sportowy, opłacenie kosztów udziału w zawodach, wsparcie ze strony dietetyków czy fizjoterapeutów lub dodatkowe treningi. Stypendium z Funduszu wypłacane jest od listopada br. do sierpnia 2018 r.

Wśród stypendystów III edycji znaleźli się m.in. Jakub Andrzejczak, wicemistrz Europy Juniorów 2017 r. w skoku w dal w Grosseto, Krzysztof Ciuksza, srebrny medalista podczas Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w biegach na dystansach 200 m i 400 m w Londynie w 2017 r., Łukasz Czarnecki, brązowy medalista Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych w rzucie oszczepem
w Londynie w 2017 r., młoda Maria Wajzer, która zdobyła 3. miejsce na Mistrzostwach Juniorów w teakwondo olimpijskim w Dyneburg w 2015 r. oraz Paweł Twardosz, brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów w kombinacji norweskiej w Szczyrku w 2016 r.

– Sportowcy muszą pokonywać wiele barier. Niestety, często jedną z nich są finanse. Brak środków, które młodzi, zdolni sportowcy mogliby przeznaczyć na rozwój, zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń, dzięki którym mogliby sfinansować wyjazd na zawody, nierzadko wyklucza ich ze świata sportu. Wszystkim tym ludziom chcielibyśmy pomóc, bo wszyscy, którzy po tę pomoc się do nas zwracają, zasługują na nią. Niestety musimy wybrać dziesięciu, a to jest niezwykle trudne – mówi Natalia Partyka, pomysłodawczyni i ambasadorka funduszu stypendialnego.

Wyboru stypendystów dokonała Kapituła, w której znaleźli się: inicjatorka Funduszu Natalia Partyka, Anna Rogowska – polska lekkoatletka, tyczkarka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, dziennikarze sportowi: Przemysław Babiarz, Michał Pol i Andrzej Person, Elżbieta Łebkowska – członkini Zarządu Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Anetta Jaworska-Rutkowska, Kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska S.A. Wręczenie stypendiów odbyło się 27 listopada, podczas oficjalnej gali w Centrum Olimpijskim. Patronat Honorowy nad galą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Lista stypendystów i ich krótkie portfolio dostępne w zakładce STYPENDYŚCI.