Kolejne medale Stypendystów II edycji Funduszu Natalii Partyki!

Przed nami wyczekiwane lato, a wraz z nim więcej wydarzeń dedykowanych dyscyplinom lekkoatletycznym. Już teraz mamy za sobą liczne spotkania o tytuł mistrzowski. Zobaczmy jak na tle innych sportowców wypadli stypendyści Funduszu Natalii Partyki wspierani przez sieć sklepów Biedronka.

W II edycji konkursu stypendialnego wybrano 10 młodych sportowców. Od początku roku zdobywają liczne medale i wyróżnienia. Ich ciężka praca i wytrwałość utwierdza w przekonaniu, że opłaca się wspierać młode talenty sportowe.

Mateusz Borkowski – lekkoatletyka biegi

Podczas Meetingu w Nantes zdobył złoty medal w biegu na 800m. Świetnie wypadł też na zawodach Copernicus Cup 2017 w Toruniu. Wywalczył brązowy medal w bardzo dobrze obsadzonym biegu na 800 metrów. W maju z reprezentacją biegów sztafetowych na Mistrzostwa Europy w Belgradzie zdobył brązowy medal. Jest również srebrnym medalistą nieoficjalnych Mistrzostw Świata w biegu sztafetowym na 800 metrów. Podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Łodzi na dystansie 800 metrów zdobył kolejny złoty medal.

W swoich wypowiedziach często zaznacza, że dzięki stypendium Funduszu Natalii Partyki może realizować swoje marzenia oraz biegać w lepszej jakości obuwiu, co ma wpływ na jego zdrowie i osiągane wyniki sportowe.

Norbert Kobielski – lekkoatletyka skok wzwyż

W zawodach Copernicus Cup 2017 w Toruniu, wziął również udział nasz stypendysta Norbert – zdobył srebrny medal osiągając wysokość 2,22 metra. Natomiast podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Łodzi poprawił swój rekord życiowy o 3 cm oraz zdobył Mistrzostwo Polski. Dyspozycja, jaką prezentuje Norbert na początku sezonu, pozwala mieć nadzieję na dobry występ na Mistrzostwach Europy.

Justyna Burska – pływanie

Podczas zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Olsztynie pływaczka Justyna Burska zdobyła cztery złote oraz cztery srebrne medale, co już wtedy było ogromnym sukcesem.

,,Dla pływaków ważniejszy jest sezon, który dopiero się rozpoczyna, tj. sezon letni, podczas którego rozgrywane są Mistrzostwa Świata i Uniwersjada. Będę starała się wypełnić minima na te imprezy.’’ – mówi Justyna.

I jak zapowiedziała tak też się stało. Na Grand Prix Puchar Polski w Kozienicach zdobyła wszystkie trzy medale prezentując się w stylu dowolnym: złoty medal na dystansie 400 metrów, srebrny medal na dystansie 800 metrów oraz brązowy medal na 200 metrów.

Natomiast podczas Grand Prix Puchar Polski w Warszawie zdobyła dwa złote i jeden brązowy medal. Podobnie na Grand Prix Puchar Polski w Lublinie: dwa złote medale na dystansie 400 i 800 metrów oraz brązowy medal na dystansie 200 metrów.

Widać, że Justyna zdecydowanie woli dłuższe dystanse – takich torów jej życzymy!

Rafał Zagajewski – lekkoatletyka biegi

Nasz Stypendysta Rafał w Halowych Mistrzostwach Polski w Spale walczył o miejsca na podium i o minima na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w lipcu tego roku w Turcji. Zajął pierwsze miejsce w biegu 200 m i 400 m. Wykazał się również w innej kategorii – w skoku w dal – gdzie zdobył kolejny złoty medal.

Pod koniec marca zdobył złoty medal podczas XX Międzynarodowych Biegów Przełajowych Niesłyszących w Poznaniu, a już w maju  podczas Mistrzostw Polski dla Niesłyszących Juniorów miał najlepszy wynik w biegu na 400 m – w tej rywalizacji zdobył złoto.

Podczas Wiosennej Mili Biegowej zajął 2 miejsce osiągając rekord życiowy. W kwietniu na zwodach w Gomel na Białorusi w biegu na 400 metrów zajął kolejne pierwsze miejsce.

Gdzie się Rafał nie pojawi tam wybiega sobie medal – ogromne gratulacje.

Pozostali stypendyści

W dniach od 12 do 14 maja 2017 r. odbył się Otwarty Miting Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Słubicach. Wśród 120 zawodników nasza stypendystka Renata Śliwińska trenująca rzuty, zajęła dwa razy pierwsze miejsce: w konkurencji technicznej oraz konkurencji memoriałowej rzutu dyskiem. W rezultacie zdobyła Puchar Wojewody dla najlepszej zawodniczki woj. lubuskiego oraz Puchar Marszałka woj. lubuskiego dla najlepszej zawodniczki Mitingu LA. W sierpniu wybiera się na  Mistrzostwa Świata w Londynie.

Kolejna nasza stypendystka Beata Kośla trenująca zapasy, uczestniczyła w zgrupowaniach Kadry Narodowej Juniorek w Siedlcach, po czy wystąpiła na Międzynarodowym Turnieju UWW na Łotwie gdzie zdobyła złoty medal. Kolejnym etapem był obóz Kadry Narodowej Seniorek w Szczyrku, a zaraz po nim Mistrzostwa Polski juniorek w Zamościu, na których również miała zaszczyt stanąć na najwyższym podium. Następne zgrupowanie rozpoczęła
w Spale – było to przygotowanie do Turnieju Nadziei Olimpijskich – tam również nie zawiodła zdobywając złoty medal. Beata nie zwalnia tempa, zaraz po zawodach wyjechała na tygodniowy obóz w Niemczech.

Nasz stypendysta Aleksander Kitewski trenujący kanadyjkarstwo, wziął udział w eliminacjach do kadry. Czeka go jeszcze jedno spotkanie eliminacyjne, które wyłoni kadrę na cały rok. Trzymamy kciuki!

Swój sezon sportowy w tym roku zakończyła już trójka naszych stypendystów:

Dominik Bury, zawodnik z Istebnej, trenujący biegi narciarskie, w tym sezonie obronił tytuł Mistrza Polski Seniorów i tym samym utrzymał swoją pozycję w kadrze A oraz otworzył sobie drogę do Igrzysk Olimpijskich. Obecnie już przygotowuje się do kolejnego sezonu nie szczędząc sobie treningów.

Nasza kolejna stypendystka z medalami – Kamila Żuk – uznawana jest za przyszłość polskiego biathlonu. W tym sezonie 19-latka regularnie startowała w zawodach Pucharu Świata, zbierając swoje pierwsze międzynarodowe doświadczenie.

Podczas Mistrzostw Polski w biathlonie w sztafecie mieszanej na 5 kilometrów zdobyła srebrny medal, a na Mistrzostwach Europy Juniorów stanęła na podium zajmując trzecie miejsce. To dopiero drugi sezon Kamili w Pucharze Świata w seniorskim biathlonie, tym bardziej zwłaszcza jej ostatni występ na arenie międzynarodowej napawa optymizmem na przyszłość. Kamila rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Wraz z innymi biathlonistami ćwiczy formę w Hiszpanii.

Stypendysta Michał Nowaczyk, snowboardzista alpejski, wziął udział w Pucharze Europy w austriackim Gerlitzen oraz 28. Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach w Kazachstanie. W Uniwersjadzie przedostał się do finału.

Fundusz Natalii Partyki wraz z siecią sklepów Biedronka od 2 lat wspiera zdolnych sportowców, którzy z powodu różnych przeciwności losu mają utrudniony start. Przyznając stypendia, Fundusz pomaga im właściwie wykorzystywać drzemiący w nich potencjał, zgodnie z przyświecającym mu hasłem: „Uwierz w siebie i wygraj!”. Przed nami III edycja stypendiów. Jesteśmy ogromnie ciekawi doczekać kolejnej młodej zdolnej grupy naszych podopiecznych.